© 2018 FUNDACJA PRO  FUTURO

  • Vimeo - Biały Krąg
  • Biały Flickr Ikona

AKTUALNOŚCI

 

21 sierpnia 2019

Serdecznie zapraszamy młode osoby w wieku 7-13 lat do udziału w półkolonii teatralnej pn. „Historia błękitnej planety”. Półkolonia teatralna jest realizowana przez naszą fundację w ramach ogólnopolskiego programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego

w Warszawie „LATO W TEATRZE”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o programie: tutaj.

 

Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów twórczych codziennie z wyłączeniem niedziel i świąt w okresie 13-25 sierpnia 2018 r. na terenie Sułkowic-Łęgu. W tygodniu spotkania warsztatowe będą prowadzone w godz. 9:00-15:00, w soboty w godz. 9:00-12:00. Uczestnicy zajęć wezmą udział w warsztatach filmowych, radiowych, teatralnych, scenograficznych i plastycznych. Działania będą prowadzone przez artystów z Krakowa i okolic, w tym z TEATRU FIGUR KRAKÓW. W sobotę, 18 sierpnia 2018 r., planujemy warsztaty rodzinne, do których udziału zapraszamy również Rodziców i innych członków rodziny. W sobotę, 25 sierpnia 2018 r. planujemy finał, w ramach którego uczestnicy zajęć zaprezentują efekty swojej dwutygodniowej pracy warsztatowej.

Do udziału w wydarzeniu finałowym zapraszamy całe Rodziny.

 

Partnerami naszego projektu są: Zespoły Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie i Sułkowicach-Łęgu, Centrum Kultury

i Wypoczynku w Andrychowie, Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Radość” oraz Radio Andrychów.

Rekrutacja i dodatkowe informacje poprzez mail fundacji (profundacjafuturo@gmail.com) oraz pod nr tel. 606 151 995.

Rekrutacja trwa!

Zapraszamy młode osoby w wieku 7-13 lat do udziału w półkolonii teatralnej 

pn. „Historia błękitnej planety”.

15 czerwca 2018

10 maja 2018

Lato w teatrze

z Fundacją Pro Futuro w Sułkowicach!

W 2018 roku nasza Fundacja znalazła się w niewielkim gronie instytucji kultury i organizacji pozarządowych, które przystąpią do realizacji dwutygodniowych warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży w ramach 11 edycji programu LATO W TEATRZE!

LATO W TEATRZE to ogólnopolski program Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o programie: tutaj.

 

Nasza, sułkowicka, edycja LWT będzie realizowana wokół tematów proekologicznych, przyrodniczych i krajoznawczych. Najważniejszą inspiracją do pracy będzie książka islandzkiego pisarza Andri Snær Magnasona, „Historia błękitnej planety”. Jest to mądra książka dla dzieci o naturalnych zasobach, świadomości ekologicznej i braniu odpowiedzialności za swoje działania. Ale podejmuje również bardzo „dorosłe” tematy, takie jak manipulacja i konsumpcjonizm. W ramach warsztatów twórczych przygotujemy z dziećmi kilka audycji radiowych, które zostaną wyemitowane w Radiu Andrychów. Stworzymy film, który będzie promował idee proekologiczne

i piękno lokalnego krajobrazu. Przygotujemy plenerową instalację oraz widowisko, do których udziału zaprosimy wszystkich mieszkańców Sułkowic.

 

Do prowadzenia dwutygodniowych warsztatów twórczych zaprosimy artystów i specjalistów z całej Polski. Dzieci wezmą udział

w zajęciach filmowych, radiowych, teatralnych, scenograficzno-plastycznych i in.

 

Do udziału w naszym projekcie zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat, od 13 do 25 sierpnia 2018 r. Zajęcia będą prowadzone w trybie 6-godzinnym od poniedziałku do piątku oraz 3-godzinnym w soboty na terenie Sułkowic (Bolęcina i Łęg).

Rekrutacja i dodatkowe informacje poprzez mail fundacji (profundacjafuturo@gmail.com) oraz pod nr tel. 606 151 995.

 
 

1 sierpnia 2018

Zapraszamy do zapoznania się

z regulaminem projektu.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem półkolonii teatralnej pn. „Historia błękitnej planety”. Półkolonia teatralna jest realizowana przez naszą fundację w ramach ogólnopolskiego programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie „LATO W TEATRZE”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o programie: tutaj.

Dodatkowe informacje poprzez mail fundacji (profundacjafuturo@gmail.com) oraz pod nr tel. 606 151 995.

REGULAMIN

 

22 sierpnia 2018

Zapraszamy serdeczne na wielki finał Lata w teatrze, Święto Dzikich Dzieci

z Błękitnej Planety!

 

We wrześniu 2019 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie zostanie otwarte jedno z największych w Polsce szkolnych obserwatoriów astronomicznych. Będzie ono dysponować zestawem teleskopów pod kopułą o średnicy aż 5,2 metra, co pozwoli na obserwacje całego spectrum obiektów astronomicznych. Wydarzenie to stało się w dość naturalny sposób punktem wyjścia do myślenia o temacie tegorocznej edycji „Lata w teatrze”: kosmos. Bazą naszej historii jest postać Elżbiety Heweliusz,żony Jana i pierwszej polskiej astronom. Jej historia stanie się pretekstem do rozmowy o:

- przełamywaniu stereotypów,

- potrzebie (i trudach) realizacji marzeń,

- miłości – opartej na szacunku,
- współpracy, dzieleniu pasji.

 

Razem z dziećmi zbudujemy Wakacyjne Centrum Badań nad Kosmosem im. Jana i Elżbiety Heweliuszów, gdzie będziemy prowadzić badania w kilku pracowniach prowadzonych przez naszych niezwykłych prowadzących. Zakładamy, że w naszej pracy będziemy korzystać ze środków teatru plastycznego: teatru cieni, teatru papieru, obiektów.
 

Nasze działania będziemy prowadzić w Sułkowicach-Łęgu i Sułkowicach-Bolęcinie. Finał projektu odbędzie się w szkole i ogrodach Starego Przedszkola.W szkole zostanie pokazane gwiezdne widowisko oraz zaprezentowany spektakl o Heweliuszach, a w ogrodach zostaną ustawione instrumenty naukowe.

Do udziału w naszym projekcie zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat, od 12 do 24 sierpnia 2019 r.

Zajęcia będą prowadzone w trybie 6-godzinnym od poniedziałku do piątku oraz 3-godzinnym w soboty na terenie Sułkowic-Bolęciny oraz Sułkowic-Łęgu.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem projektu.

REGULAMIN

Lato w Teatrze 2019

1 czerwca 2019

Zapraszamy na Wielki Finał projektu PRZEZ TEATR DO GWIAZD!

Fantastyczne dzieci z Sułkowic i okolic zapraszają na Wielki Finał projektu PRZEZ TEATR DO GWIAZD!

23 sierpnia 2019 r., godz. 17:00

ZSS w Sułkowicach-Łęgu, ul.Centralna 2

 

W programie:

- widowisko cieniowo - muzyczne „Którędy do gwiazd?”

- zwiedzanie ośrodka badań nad kosmosem

- zwiedzanie mini muzeum im. Jana i Elżbiety Heweliuszów

- gwiezdny koncert

Mile widziani: rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie, znajomi znajomych, pasjonaci kosmosu i teatru, mali i duzi, amatorzy lemoniady i ciastek z kremem!

Wstęp wolny!

14 sierpnia 2019

Przez teatr do gwiazd!

Ruszyła nasza Sułkowicka edycja Lata w teatrze”! W planach:  podskoki i wykręty, oglądanie gwiazd, spotkanie z astronomem, teatr cieni, nauka gry na ukulele i innych instrumentach, projektowanie przyrządów do obserwacji nieba, odkrywanie historii pierwszych polskich pionierów astronomii... czyli w skrócie: uruchomienie wakacyjnego centrum badań nad kosmosem!

www.flickr.com